Doran Rulduan, druid

Doran Rulduan - duchovní otec Keltských pramenů. Píše básně, písně, povídky a pohádky. Mimo Keltů a keltské hudby má rád přírodu a pobyt v ní považuje za relaxaci.

Jako druid vykonává obřady při keltských svátcích Samhain, Imbolc, Beltine, Lughnasad, na zimní a letní slunovrat, na jarní a podzimní rovnodennost. Také provádí další keltské rituály: magické, léčebné, přechodové. Např. keltská svatba, věštba, požehnání, atp. Zájemci o obřad nebo rituál ozvěte se na kontakt.

Druid Doran

Tajemný druid Doran Rulduan se vynořil z hloubi Hercynského lesa jako šedivý vlk samotář. Posléze zjistil, že nemá žádnou webovou prezentaci. A tak začal sbírat materiály a třídit své filozofické myšlenky, až jednoho krásného dne vznikl tento web.

Doran se domnívá, že keltský odkaz vůbec není mrtvý. Lidé mohou věnovat Keltům buď profesně formou vědeckého studia historie a archeologie. Nebo jako nadšení členové nějaké skupiny, která se snaží udržovat keltskou kulturu a keltské dědictví, např. ve skanzenech a archeoparcích. Anebo je možná kombinace obojího.

Nejdůležitější věc při aktivitách: oddělit podstatné od nepodstatného, nebrat vše smrtelně vážně a mít nadhled. Samozřejmě toto platí obecně, nejen u Keltů.

Keltské prameny
Akce a události
Keltové Brno
Keltská hudba
Historie Keltů
Keltské skanzeny
Keltské aktivity
Keltské oblečení
Fotogalerie
Kontakt
Facebook
Doran Rulduan
Básně
Naši partneři
Info emailem
Úvodní strana

Facebook

 

včera nov
Chcete dostávat emailem informace o činnosti ...
 
© Ornamentum


Keltské prameny
Keltské prameny - Fotogalerie