Doran, druid

Aktuálně

Životopis

Doran – duchovní otec Keltských pramenů. Píše básně, písně, povídky a pohádky. Mimo Keltů a keltské hudby má rád přírodu a pobyt v ní považuje za relaxaci.

Jako druid vykonává obřady při keltských svátcích Samhain, Imbolc, Beltine, Lughnasad, na zimní a letní slunovrat, na jarní a podzimní rovnodennost. Také provádí další keltské rituály: magické, léčebné, přechodové. Např. keltská svatba, věštba, požehnání, atp. Zájemci o obřad nebo rituál ozvěte se na kontakt.

Dále se vyskytuje na různých akcích living history v rámci vlastní skupiny Doranův kmen.

Druid Doran

Tajemný druid Doran se kdysi dávno vynořil z hloubi Hercynského lesa jako šedivý vlk samotář. Posléze zjistil, že nemá žádnou webovou prezentaci. A tak začal sbírat materiály a třídit své filozofické myšlenky, až jednoho krásného dne vznikl tento web a celá komunita okolo Keltských pramenů.

Doran se domnívá, že keltský odkaz vůbec není mrtvý. Lidé mohou věnovat Keltům buď profesně formou vědeckého studia historie a archeologie. Nebo jako nadšení členové nějaké skupiny, která se snaží udržovat keltskou kulturu a keltské dědictví, např. ve skanzenech a archeoparcích. Anebo je možná kombinace obojího.

Nejdůležitější věc při aktivitách: oddělit podstatné od nepodstatného, nebrat vše smrtelně vážně a mít nadhled. Samozřejmě toto platí obecně, nejen u Keltů.


Facebook Doran fb.com/druid.doran
Instagram Doran @druid.doran

Nahoru

© Ornamentum